Candia Residence

From the Blog

Luăm decizia pe baza tipului de procedură pe care o aveți și a sănătății dvs. generale.

Luăm decizia pe baza tipului de procedură pe care o aveți și a sănătății dvs. generale.

Unul MET este cantitatea de energie folosită la odihnă așezată. Mersul la 3 mile pe oră (mph) este egal cu aproximativ 3,5 met -uri. Cercetătorii au descoperit că cei care au fost spitalizați aveau o fitness mai scăzută decât cei care nu au fost spitalizați. În studiul lor, fiecare 1 a îndeplinit o fitness de vârf mai mare a fost asociată cu un risc de 13% mai mic de spitalizare din Covid-19.

„Mesajul de acasă din studiul nostru este o fitness mai mare este legată de un risc mai mic de spitalizare de la Covid-19”, a declarat coautorul studiului Jonathan Ehrman, doctor, director asociat al cardiologiei preventive la Henry Ford Hospital în Detroit. „Datele noastre sugerează că efortul de a obține un nivel maxim de fitness de cel puțin 7,5 Mets-echivalent cu joggingul lent-ar putea fi un obiectiv bun pentru pacienții noștri și populația generală pentru a atinge un risc mai mic de spitalizare din cauza Covid-19.”

Recomandarea actuală de sănătate publică este să exerciți și să efectuezi cel puțin 150 de minute de exerciții fizice de intensitate moderată pe săptămână sau 75 de minute de exercițiu de intensitate viguroasă pe săptămână sau un amestec de ambele.

„Din păcate, fitnessul scăzut pare a fi un factor de risc de durată pentru majoritatea pacienților, similar cu hipertensiunea și diabetul”, a spus dr. Ehrman. „Mulți oameni nu se deplasează la un nivel de fitness mai ridicat în restul vieții lor, în ciuda înțelegerii că au o fitness scăzut și importanța de a avea un nivel de fitness mai mare. Cu toate acestea, dacă își îmbunătățesc starea de fitness, există multe studii care arată că sănătatea lor se va îmbunătăți, inclusiv scăderea riscului de boli de inimă, anumite tipuri de cancer, diabet și alte boli cronice. Și este probabil ca acest beneficiu de o fitness îmbunătățită să includă probabil reducerea riscului de complicații din cauza Covid-19. ”

hipertensiune arterială, fumatul și diabetul au cel mai mare impact asupra sănătății în Statele Unite, a adăugat el. Dar factorii de risc ai fitnessului mai scăzut, lipsa exercițiilor fizice regulate și obezitatea afectează probabil mai multe persoane decât orice alt factor de risc modificabil. Efectuarea de exerciții fizice și activități fizice regulate și, dacă este necesar, pierderea în greutate sunt într -adevăr singurele modalități de a îmbunătăți starea de fitness.

###

despre Henry Ford Health System

Fondat în 1915 de Henry Ford însuși, Henry Ford Health System este un sistem de sănătate integrat non-profit, integrat Angajat să îmbunătățească viața oamenilor prin excelență în știința și arta sănătății și vindecării. Sistemul de sănătate Henry Ford include șase spitale, inclusiv Spitalul Henry Ford din Detroit; Spitalele Henry Ford Macomb; Spitalul Henry Ford Wyandotte; Spitalul Henry Ford West Bloomfield; Henry Ford Allegiance în Jackson, MI; și Henry Ford Kingswood Hospital – Un spital de psihiatrie intern. Sistemul de sănătate Henry Ford include și Henry Ford Medical Group: Henry Ford Medical Network; mai mult de 250 de facilități de ambulatoriu; Farmacia Henry Ford; Henry Ford optimeyes; și alte servicii de asistență medicală. Planul nostru de sănătate non-profit, Planul Alianței pentru Sănătate-HAP-oferă acoperire de sănătate pentru mai mult de 540.000 de persoane. Fiind unul dintre cele mai importante centre medicale academice ale națiunii, Henry Ford Health System antrenează peste 3.000 de studenți de medicină, rezidenți și semenii anual în peste 50 de programe acreditate și a instruit aproape 40% din medicii statului. Dedicarea noastră pentru educație și cercetare este susținută de aproape 100 de milioane de dolari în subvenții anuale de la Institutele Naționale de Sănătate și alte fundații publice și private. Sistemul de sănătate Henry Ford angajează peste 33.000 de persoane, inclusiv peste 1.600 de medici, peste 6.600 de asistenți medicali și 5.000 de profesioniști din domeniul sănătății aliați. Pentru mai multe informații, accesați Henryford.com.

###

Contact media: Tammy Battaglia/[email protejat]/248-881-0809 celulă

Pentru a vizualiza studiul, vă rugăm să vizitați: HTTPS : //www.mayoclinicproceedings.org/article/S0025-6196 (20) 31130-7/fulltext

Pentru un videoclip despre studiu, vă rugăm să vizitați: https://youtu.be/hnqgxjoisci

Programul VCORE

Rezumatul/Prezentarea generală a programului VCORE: VCORE (VUI Center for Rezultate Cercetare, Analitică și Evaluare) este o colaborare de cercetare care vizează cercetarea urologică. Înființată în 2012, a fost creierul Dr. Menon (director emerit al VUI). În prezent, se concentrează pe bazele de date instituționale/multi-instituționale, valorificând datele genomice pentru prognosticarea cancerului și utilizarea bazelor de date mari pentru cercetarea rezultatelor în sănătate.

Importanța/impactul VCORE care servește ca program de instruire pentru semeni/rezidenți: grupul A fost inițial început pentru cercetarea rezultatelor în domeniul cancerului urologic: în timp, s-a metamorfozat într-o echipă cu drepturi depline implicate în aproape toate aspectele cercetării urologice (malignități, pietre la rinichi, o intervenție chirurgicală minim invazivă, transplant de rinichi, pentru a numi câteva) . Mai mult, programul VCORE a stabilit o colaborare activă cu Brigham și Spitalul Femeilor și alte instituții de pe glob (cum ar fi Italia, Germania, Marea Britanie și India), extinzând foarte mult amprenta de cercetare și producând cercetări de înaltă calitate publicate în reviste medicale internaționale. Sub conducerea Dr. Firas Abdollah (director, VCORE) și Dr. Craig Rogers (președinte, VUI), rezidenții urologiei și semenii de la VUI au o oportunitate extraordinară de a se angaja în oportunități de cercetare la nivel înalt, colaborarea cu colegii de pe tot globul, să -și identifice propriile lor oportunități de cercetare la nivel înalt Nișa și, în cele din urmă, pune bazele unei cariere ca chirurg-științific.

Exemple de modul în care se fac cercetarea prin VCORE este de ultimă oră/transformare/servire ca standard de excelență/resursă pentru alți clinicieni/cercetători: VCORE a produs unele cercetări exemplare într -o perioadă scurtă de jumătate de deceniu. VUI a fost liderul mondial în chirurgie robotică în urologie, iar o parte din lucrările seminale ale institutului nostru includ o revizuire cuprinzătoare a rezultatelor și complicațiilor oncologice pe termen lung după prostatectomie radicală robotică, încercări randomizate pentru îmbunătățirea rezultatelor funcționale și tehnici noi pentru păstrarea funcției renale după după Nefrectomie parțială robotică. De asemenea, am creat în epoca transplantului de rinichi asistat de robot, publicând prima descriere bazată pe orientare a tehnicii noastre de transplant de rinichi. Folosind seturi de date la nivel național asupra bărbaților cu cancer de prostată, am publicat lucrări de impact foarte mari în reviste medicale de frunte (cum ar fi JAMA, NEJM, JCO etc.), care studiază rolul disparităților de sănătate în rezultatele tratamentului, impactul orientărilor naționale asupra screeningului PSA și utilizarea Date genomice pentru efecte adverse wow bust a ghida deciziile pentru radioterapia post-prostatectomie, pentru a numi câteva. Unul dintre principalele domenii actuale de concentrare este prostatectomia de precizie, o abordare nouă care vizează minimizarea efectelor secundare ale prostatectomiei radicale asupra incontinenței și impotenței.

Exemple despre modul în care VCORE susține cercetarea disparităților de sănătate: VCORE a fost În fruntea utilizării datelor mari pentru a studia disparitățile de sănătate, cu studii în reviste cu impact mare. Am analizat rolul statutului de rasă și de asigurare în accesul la transplant de rinichi, rezultatele tratamentului pentru cancerul de prostată și disparități în respectarea îngrijirii ghidului concordante la bărbații cu cancer urologic din toată țara. Doi dintre foștii membri ai VCORE (Jesse Sammon și Quoc-Dien Trinh) au continuat să facă din disparitățile de sănătate un obiectiv cheie al carierei lor de cercetare.

Ce se poate realiza prin dotarea finanțării pentru acest program, astfel încât programul Dr. Menon prevăzut să poată exista în perpetuitate: VCORE a prioritizat întotdeauna cercetarea de înaltă calitate, așa cum este evident din evidența noastră. Succesul VCORE depinde de echipa care o cuprinde: biostatisticieni, analiști de date/extractori, rezidenți, tovarăși și conducere capabilă de către personalul VUI. Următorii pași în misiunea noastră sunt să menținem principiul nostru de inovare tehnică în chirurgie robotică, să participăm și să fim lideri în studiile clinice multi-centrice și să evolueze abordări pentru precizie și medicină personalizată care se bazează pe activitatea noastră anterioară. Toate acestea sunt, inevitabil, un proces intensiv în muncă. Ca atare, a avea o sursă de finanțare înzestrată nu va servi doar misiunea progresului științific și urmărește să ofere în cele din urmă o îngrijire mai bună pacienților pacienților noștri, ci și să ofere lansația pentru multe cariere de cercetare în devenire.

zi de Procedura dvs.

Când aveți tratament la Centrul pentru boli de inimă structurale la Spitalul Henry Ford, facem măsuri pentru a ne asigura că sunteți în siguranță și confortabil în timpul întregului dvs. timp cu noi. Siguranța dvs. este prioritatea noastră; Ne străduim să facem tot ce putem pentru a ne asigura cele mai bune rezultate posibile pentru sănătatea dvs. pe termen lung.

Când vă sunăm pentru a vă programa procedura de inimă, coordonatorul nostru de programare va discuta cu dvs. ce trebuie să faceți în ziua respectivă Intrați. Suntem aici pentru a vă răspunde la întrebările dvs. în orice moment înainte sau după procedura dvs. Ați vizitat echipa noastră Heart pentru o evaluare. Pentru multe proceduri cardiace, această evaluare include o întâlnire a echipei noastre multidisciplinare de cardiologi, chirurgi cardiaci, specialiști în imagini cardiace și asistente cardiace. Un membru al echipei vă va suna pentru a programa procedura și a vă explica:

 • Ce să faceți pentru a pregăti
 • Unde să mergeți în ziua numirii dvs.
 • Ce să vă așteptați după procedura dvs.

Instrucțiunile noastre pentru ziua procedurii dvs. includ:

 • Mâncare/băutură: Nu mâncați și nu beți după Timpul specificat în apelul dvs. de planificare, cu excepția înghițiturii de apă cu medicamente. Trebuie să aveți stomacul gol pentru procedura dvs. Dacă mâncați sau beți în perioada specificată de timp, va trebui să vă reprogramați procedura.
 • Medicamente: chiar înainte de procedură, vă vom oferi medicamente pentru a vă ajuta să vă relaxați și să dormiți. Pentru celelalte medicamente, urmați instrucțiunile speciale ale echipei dvs. de îngrijire, inclusiv:
 • Medicamente pentru diabet (insulină și medicamente orale)
 • Anti-coagulanți precum Coumadin® (Warfarin), Eliquis® (Apixaban), Xarelto® (Rivaroxaban) sau Pradaxa® (Dabigatran)
 • Alergii: spuneți membrilor echipei de îngrijire dacă aveți alergii, în special la antibiotice sau IV (intravenous) Dye.
 • Înregistrare: Când ajungeți, accesați laboratorul cardiac Cath pe K-2 în clădirea Henry Ford Hospital Clinic (K) pentru a vă înregistra.
 • Informații pentru Membrii familiei

  • Oferim parcare auto-parcare și valet la toate intrările la Spitalul Henry Ford. Aflați mai multe despre parcări și costuri.
  • Cei dragi vă pot alătura în Laboratorul Cath Cathiac după ce sunteți gata pentru procedura dvs., dar înainte de a începe.
  • le cerem să le facem Furnizați un număr de telefon mobil, astfel încât să le putem contacta în timpul sau după procedură.
  • Cei dragi să vă păstreze obiectele personale până după terminarea procedurii, când mergeți într -o zonă de îngrijire generală.
  • Zona de așteptare este chiar vizavi de laboratorul Cath. Cei dragi pot aștepta acolo, pot merge afară în campusul spitalului sau pot primi o mușcătură. Consultați locații și ore pentru serviciile noastre de produse alimentare și de vânzare cu amănuntul.

  Ce să aduceți la spital

  când vă conectați la biroul de înregistrare la Laborator Cath pentru a vă înregistra la spital Stai și procedură, vă rugăm să aduceți:

  • ID foto
  • Card de asigurare de sănătate

  Poate doriți să aduceți articole personale de utilizat În timpul șederii în spital, cum ar fi:

  • Periuța de dinți și pasta de dinți
  • pieptene sau perie
  • Bătă de baie și papuci
  • Ochelarii
  • aparate auditive
  • Materiale de citire
  • SIDA de mers, cum ar fi un Walker sau un Cane

  Este posibil să fie nevoie să vă deplasați De la o cameră la alta în timpul șederii în spital, așa că aduceți doar obiecte cu puțină valoare personală sau monetară pentru a evita pierderea obiectelor valoroase. Dacă purtați ochelari, aparate auditive sau proteze, etichetați -le sau gravați -le, dacă este posibil, cu numele și informațiile de contact.

  Ziua procedurii inimii dvs.: Ce să vă așteptați

  după Vă înregistrați la Cardiac Cath Lab, vă pregătim pentru procedură. Pașii includ:

  acordarea consimțământului pentru procedura cardiacă

  Înainte de procedură, medicul dvs. sau un alt membru al echipei dvs. de îngrijire examinează riscurile și beneficiile procedurii. Acesta este un moment bun pentru a pune întrebări de ultimă oră despre procedură. Vă rugăm să citiți și să semnați un formular de consimțământ care să afirme că înțelegeți riscurile și beneficiile procedurii.

  Pregătirea în zona pre-procedură

  • Procedura cardiacă Începe în zona pre-procedură, fie în laboratorul cardiac Cath de la K-2, fie în unitatea de îngrijire pre-anestezie (PACU) la nivelul 4.
  • Asistenta dvs. începe 2 IV (intravenoasă) catetere pentru a administra medicamente și lichidul IV printr -un vas de sânge.
  • Vă conectăm un monitor cardiac la dvs., astfel încât să vă putem urmări ritmul cardiac și ritmul în timpul procedurii.
  • Plasăm un cateter IV special în O arteră, de obicei la încheietura mâinii, pentru a vă monitoriza continuu tensiunea arterială în timpul procedurii.
  • Este posibil să aveți nevoie de un cateter (tub subțire) plasat în vezică pentru a scurge urina. Înlăturați cateterul după procedură sau de îndată ce puteți sta să folosiți toaleta.

  Revizuirea tipurilor de anestezie pentru procedura cardiacă

  în timp ce noi suntem Vă planificăm tratamentul, discutăm cu dvs. nivelul de anestezie de care aveți nevoie pentru procedura dvs. Luăm decizia în funcție de tipul de procedură pe care îl aveți și de sănătatea dvs. generală.

  În ziua procedurii dvs., unul dintre anestezia noastră se întâlnește cu dvs. în zona pre-procedură pentru a discuta nevoile dvs. și Examinați detalii despre anestezie. Tipurile de anestezie pe care le folosim includ:

  • Anestezie locală: acest tip implică medicamente pentru a amortiza zona în care plasăm cateterele. Anestezia locală previne durerea sau disconfortul în timpul procedurii. Folosim anestezie locală pentru toate procedurile noastre de cateterizare cardiacă, adesea în combinație cu sedare moderată (sau conștientă).
  • Sedare conștientă (moderată): acest nivel moderat de anestezie te face să te simți relaxat și somnolent. Puteți elimina, dar puteți totuși să urmați instrucțiuni simple, dacă este nevoie. În general, nu folosim un tub de respirație cu sedare conștientă.
  • Monitorizat îngrijirea anesteziei (MAC): Aceasta este o procedură planificată în timpul căreia pacientul suferă anestezie locală împreună cu sedare și analgezie (medicamente pentru durere). Cu Mac, de multe ori sunteți capabil să vă recuperați mai repede cu mai puține efecte secundare, cum ar fi greața, durerea în gât și deficiența de memorie. Echipa noastră de anestezie vă monitorizează îndeaproape pe parcursul procedurii, folosind un tub de respirație numai dacă este necesar.
  • Anestezie generală: cu acest tip de anestezie, sunteți inconștient și incapabil să simțiți durere în timpul procedurii. După ce vă aflați sub anestezie, specialiștii noștri plasează un tub de respirație pe gât și în plămâni pentru a împiedica lichidul să intre în plămâni și pentru a vă ajuta să respirați.

  după procedura inimii

  Procedura durează 2 până la 4 ore, în funcție de procedura dvs. specifică. Când s -a terminat, începeți recuperarea în zona de recuperare a laboratorului Cath. Medicul dvs. contactează membrii familiei dvs. fie în zona de așteptare, fie prin telefon, dacă au ieșit. La scurt timp după procedură

 • Camera dvs. pentru șederea spitalului
 • Aflați toate detaliile despre recuperarea inițială în spital după procedură. Vă puteți aștepta să:

  • Fii treaz și avertizați în câteva ore
  • Fii în pat și capabil să mergi după 4 până la 6 ore de odihnă la pat
  • Stai în spital timp de 3 până la 4 zile înainte de a călători acasă

  proceduri de inimă minim invazive la Henry Ford: Ce să te aștepți

  Aflați la ce să vă așteptați La fiecare pas al călătoriei dvs. de îngrijire cu echipa de experți din Centrul pentru boli cardiace structurale: